1287527C91 - VALVE - CASE IH
Part # 1287527C91
Package Quantity
  • 1
This Kit includes the following parts:
Part Number
Description
Quantity
  • Part Number
    Description
    Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit.
    Quantity
    3
    3
Type
  • Type
    Kit
    Kit
There are no fitments for this product.
    Check fitment and access technical drawings #1287527C91
  • Model Name
  • EQUIPMENT FITMENT
  • Product Type
  • Product Line
High Power
  • New generation able to supply high eleltrical demand
  • optimal charging speed at all temperatures
Maintenance Free
  • Superior design to ensure long lifespan with zero maintenance
High Power
Maintenance Free
Package Quantity
  • 1
    BUSHING.
    90° Elbow - 7/8" - 14 JIC x 7/8" - 14 ORB.
    2
    O-Ring - 19.17 mm ID x 2.46 mm Thk.
    4
    Prevailing Torque Lock Nut - #10-32.
    Supercharger Hydraulic Tube - Right-Hand.
    O-Ring - 23.4 mm ID x 28.7 mm OD x 2.6 mm Thk.
    O-Ring - 20.29 mm ID x 25.52 mm OD x 2.61 mm Thk.