3208650FP - Chenille en caoutchouc FleetPro C-Lug - 320 mm x 86 mm x 50 mm - CASE IH
Part # 3208650FP
DELIVERY INFO
Please select a dealer to view delivery options
Other Options Available
• Jointless steel cording enhances durability and improves integrity
• C-lug design provides exceptional durability on hard surfaces
Package Weight:
  • 260.77 kg
Package Length:
  • 2235 mm
Package Width:
  • 812 mm
Package Height:
  • 508 mm
Package Quantity
  • 1
This Kit includes the following parts:
Part Number
Description
Quantity
  • Part Number
    Description
    Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit.
    Quantity
    3
    3
Type
  • Type
    Kit
    Kit
There are no fitments for this product.
    Check fitment and access technical drawings #3208650FP
  • Model Name
  • EQUIPMENT FITMENT
  • Product Type
  • Product Line
High Power
  • New generation able to supply high eleltrical demand
  • optimal charging speed at all temperatures
Maintenance Free
  • Superior design to ensure long lifespan with zero maintenance
High Power
Maintenance Free
Package Weight:
  • 260.77 kg
Package Length:
  • 2235 mm
Package Width:
  • 812 mm
Package Height:
  • 508 mm